unesco-cities.jpg
sliderpng.png
Qytete të UNESCO-s
stunning-beauty.jpg
sliderpng.png
Bukuri Mahnitëse
old-churches.jpg
sliderpng.png
Kisha të Vjetra
paradise-beaches_1.jpg
sliderpng.png
Plazhe Përrallore
peaceful-nature.jpg
sliderpng.png
Natyrë Paqësore
challenging-experience.jpg
sliderpng.png
Përvoja Sfiduese

You are here

Vlorë

edisabecolli's picture

AGJENSI NOVA SCOTIA

Albanian
edisabecolli's picture

Hotel Vlora International

Hotel Vlora International i vendosur ne qendren e qytetit, 50 m nga deti eshte vendi ideal per te shijuar pamjet fantastike e gjirit te Vlores. Hotel Vlora International ofron komoditet dhe kenaqesi per turistet, gjithashtu dhe per vizitoret e biznesit qe zgjedhin Vloren per te permbushur kerkesat e tyre.

Albanian
edisabecolli's picture

Hotel New York

Në buzë të bregdetit të mrekullueshëm të Vlorës, i vendosur në zonën më fantastike të qytetit, pranë tunelit ku ujërat e kristalta rrjedhin prej shekujt përmes gjelbërimit të pishave, shfaqet Hotel New York. Vendndodhja e tij në pjesën më të bukur te Gjirit të Vlorës, të njohur si Uji I Ftohtë, si dhe në këmbët e Malit të Shushicës, e bëjnë ate një mrekulli të vërtetë. Ura lidhëse e Hotelit kalon mbi rrugën kombëtare Vlorë – Sarandë dhe të krijon përshtypjen e një trageti të ankoruar aty përjetësisht.

Albanian
edisabecolli's picture

Një fundjavë plot gjallëri në Sarandë

Aktivitete të rëndësishme sportive dhe kulturore gjallëruan jetën e qytetit bregdetar të Sarandës fundjavën e kaluar.

Albanian
admin's picture

Festivali Aulona Interfolk dhe çelja e sezonit veror në Vlorë

Gjatë ditës së sotme ka nisur edicioni i gjashtë i Festivalit Aulona Interfolk, një event ndërkombëtar në të cilin marrin pjese grupe vallëzimi nga vende të ndryshme të Europës. Ky event u bë i mundur falë mbështetjes nga ana e Agjencisë Kombëtare të Turizmit. Sakaq, po sot është celur në Vlor♪7 edhe hapja e sezonit veror për turistët. Me rastin e këtij eventi Bashkia e qytetit bregdetar kishte organizuar një sër aktivitetesh.

Albanian
admin's picture

Çelja e sezonit turistik në Orikum

Agjencia Kombëtare e Turizmit ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme mbështetjen e saj në rang vendi ndaj Bashkive bregdetare, në kuadër të çeljes së sezonit veror për turistët. Gjatë ditës së sotme u çel sezoni veror në Bashkinë e Orikumit. AKT e mbështeti këtë çelje me praninë e stafit të saj, si dhe me suportin e nevojshem logjistik, ku ndër të tjera mund të përmëndet vendosja e një galerie fotografike me pamjet me të bukura të zonës, si dhe ekspozimi i fletepalosjeve dhe botimeve të ndryshme informuese dhe ilustruese lidhur me turizmin dhe trashëgiminë kulturore shqiptare.

Albanian
admin's picture

Ishulli Zvërnecit

Ishulli i Zvërnecit është një nga dy ishujt e lagunës së Nartës në Vlorë. Ai është një ishull mjaft piktoresk i mbjellë i gjithi me pemë qiparisash. Në këtë ishull ndodhet kisha e Shën Marisë, një kishë e vjetër dhe me mjaft vlera. Vajtja në këtë ishull mundësohet nga një urë e gjatë druri që lidh atë me bregun.

Albanian
admin's picture

Hotel Tirana

Hotel Tirana

Albanian
admin's picture

Hotel Butrinti

Hotel Butrinti

Albanian
admin's picture

Fshati Turistik Llogara

Fshati Turistik Llogora ndodhet në zemër të Parkut Kombetar Llogora. Ajo ka një sipërfaqe prej 1.2 ha. Në brëndësi të saj ndodhen 16 vila druri, hotel 4 katësh me pishinë të brëndëshme, Beer Club, Tavernë, Restorant, Bar, fushë basketbolli, sallë konferencash dhe 2 salla të vogla të cilat mund të përdoren për festa të vogla familjare ose mbledhje. Në stinën e verës kur temperaturat janë të larta në qytetet e tjera të Shqipërisë, në Llogora temperatura gjatë ditës është 10 gradë Celcius më e ulët, ndërsa gjatë natës arrin 10-12 gradë Celcius.

Albanian

Pages

Subscribe to RSS - Vlorë

Harta Shqiperise

Planifikoni Pushimet

Kerko Akomodim

Publikime

Njoftime Elektronike