unesco-cities.jpg
sliderpng.png
Qytete të UNESCO-s
stunning-beauty.jpg
sliderpng.png
Bukuri Mahnitëse
old-churches.jpg
sliderpng.png
Kisha të Vjetra
paradise-beaches_1.jpg
sliderpng.png
Plazhe Përrallore
peaceful-nature.jpg
sliderpng.png
Natyrë Paqësore
challenging-experience.jpg
sliderpng.png
Përvoja Sfiduese

You are here

Mbi Shqiperine

Shqipëria është një vend për t'u dashur. Në këtë vend të vogël mesdhetar, natyra e virgjër dhe misteret kulturore kombinohen për të krijuar një ndjenjë të veçantë të vendit. Nga malet të mbuluar me dëborë në dimër në fushat e mbuluara nga lulëkuqet në pranverë, peizazhi i Shqipërisë është gjithnjë në ndryshim me stinët duke ofruar vizitorëve mundësinë për të shijuar një pushim të ngrohtë në plazh në verë ose një udhëtim malor në ajër të freskët dhe të ftohtë në vjeshtë. Në Shqipëri, vizitorët janë të mirëpritur si mysafirë, si pjesë e traditave të pasura kulturore dhe trashëgimisë së vendit. Mikpritja e ngrohtë e shqiptarëve e njohur në mbarë botën, do të bëjë që çdo udhëtar të ndihet si në shtëpinë e tyre në këtë vend të vogël të mrekullueshëm. Ka plazhe shumë të pastër dhe të pacenuar, male spektakolare, luginat e lumenjve skenike, dhe shumë surpriza të tjera natyrore për vizitorët. Disa prej qyteteve kryesore të vendit janë vendosur përgjatë bregdetit të pacenuar të deteve Adriatik dhe Jon. Si një portë e rëndësishme në Gadishullin Ballkanik, rrjeti gjithnjë në rritje i rrugëve të Shqipërisë mundëson lidhje me fqinjët e saj në jug veri, lindje dhe perëndim. Shqipëria është në afërsi të të gjitha kryeqyteteve kryesore evropiane, me dy ose tre orë fluturime të shkurtra që janë në dispozicion të përditshëm. Turistët mund të shohin dhe të përjetojnë të kaluarën e lashtë të Shqipërisë si dhe kulturën tradicionale.

Gjuha shqipe është një nga gjuhët më të vjetra të jetesës në botë. Në të gjithë vendin janë zbuluar rishtazi dhe vende emocionuese arkeologjike, që ruajnë kështjellat ilire dhe mesjetare, si dhe kishat dhe manastiret të cilat përmbajnë koleksion të pasur në afreske dhe ikona bizantine. Kuzhina shqiptare ofron një përzierje të vërtetë unike e shije mesdhetare. "Lindja takon Perëndimin" në shumë mënyra të dukshme në të gjithë kulturën shqiptare, por kjo është askund më e dukshme se sa në kuzhinë. Duke përfaqësuar një të kaluar të pasur historike, ushqimi i Shqipërisë moderne është zhvilluar gjatë mijëvjeçarit dhe reflekton një shumëllojshmëri ndikimesh. Midis shumë pjatave tipike, vizitorët nuk duhet të humbasin byrekun me mish të grirë, perime, vezë dhe djathë që tregtohet në dyqanet e posatçme; tavëkosi, (ushqim tradicional shqiptare) – dele e pjekur në një tavë me kos dhe vezë; tavëkorani, -një lloj unik i troftës që gjendet vetëm në liqenin e Ohrit e pjekur me arra, salcë dhe qepë; dhe pasha qofte, - një supë e nxehtë me qofte, oriz dhe vezë. Shqipëria është e njohur për konjakun "Skënderbej", i përmendur për shijen e tij unike dhe aromën. Por më popullore dhe tradicionale nga pijet shqiptare është Rakia. Kjo bëhet zakonisht nga rrushi, por ka edhe lloje të tjera të rakisë të bërë nga kumbulla, mana, dhe arra.

Harta Shqiperise

Planifikoni Pushimet

Kerko Akomodim

Publikime

Njoftime Elektronike